medic homeopat in brasov

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

medic homeopat in brasov

Mesaj  sante la data de Sam Iul 03, 2010 9:13 am

Salutare!
Stie cineva un medic bun homeopat in Brasov? Am vazut ca pe forum este mentionata dna Zainescu. A fost cineva la dansa? Mai stiti si de alti medici?
sante

Data de inscriere : 03/07/2010

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: medic homeopat in brasov

Mesaj  sante la data de Sam Iul 03, 2010 11:17 am

Lorete am cautat dar vroiam sa stiu si parerea cuiva care a fost in Brasov la vreun medic homeopat si a avut rezultate.
sante

Data de inscriere : 03/07/2010

Sus In jos

Medic homeopat Brasov

Mesaj  gigi la data de Mier Dec 22, 2010 2:13 am

Dr.Adriana Corina Blaj - SC ASC Clinic -Medical Wellness Center Brasov
Str. Harmanului 50 sc.B et.1 ap.5
tel.0745589719
tel.0268 325500
sante a scris:Salutare!
Stie cineva un medic bun homeopat in Brasov? Am vazut ca pe forum este mentionata dna Zainescu. A fost cineva la dansa? Mai stiti si de alti medici?

gigi

Data de inscriere : 22/12/2010
Localizare : Brasov

Sus In jos

Mesaj  laedra la data de Joi Sept 05, 2013 12:57 am

cauta dr serban la cabinetele de langa piata tractorul pe gen. mociulschi imediat pe stanga din intersectie !
laedra

Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 51
Localizare : Romania

Vezi profilul utilizatorului http://eternitate.tripod.com

Sus In jos

Mesaj  pupa la data de Dum Mar 15, 2015 11:17 pm

Buna ziua!
Pt scareface
As dori sa stiu parerea ta despre dr zainescu din brasov.daca se poate.sa merg cu fetita la dânsa?am av ulterior conflicte în sarcina si ma gândeam că poate ma asculta ,sa stim de unde pleaca dermatita la fetita

pupa

Data de inscriere : 15/01/2015

Sus In jos

Mesaj  leacuri la data de Dum Mar 15, 2015 11:28 pm

e buna dr zainescu !
leacuri

Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 50
Localizare : brasov

Vezi profilul utilizatorului http://vindecatorul.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Lun Mar 16, 2015 4:00 am

pentru dermatita este inutil sa mergi la un homeopat insa...caci este o boala la care homeopatia nu stie cauza si nici nu exista remedii...doar pt. linistirea mamei poate..
dermatita este creeata de un conflict de despartire - de regula cea mama , des cea dupa cezariana...si copilul o face cand a depasit trauma despartirii...dermatita este repararea pielii dupa o ulcerare anteriora si trece de le sine daca copilul nu este departit doin nou astfel incat trauma sa recidiveze...aceasta poate recidiva insa si daca copilul e lasat jumat de zi cu bunica...

la rubrica Noua medicina germana - singura care stie exact si corect cauzele toate ale bolilor..gasiti descrise astfel de cazuri ... homeopatia la dermatite nu poate face nimic sau aproape nimic la copil...doar la mama !

Ultima editare efectuata de catre scarface in Vin Mar 20, 2015 10:20 pm, editata de 1 ori
scarface
Admin

Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Mesaj  andreea.poto la data de Vin Mar 20, 2015 10:17 pm

Buna ziua! Mi-au apărut din luna noiembrie niste eczeme veziculoase pe antebrat, abdomen si degete. Pe langa faptul ca sunt inestetice, arata ca o rana proaspata permanent, ma mananca foarte tare si observ ca imi apar si in alte zone. Am fost la dermatolog si bineînțeles ca mi a prescris creme cu cortizon, cu care eu nu sunt de acord si nu le am folosit. Surpriza este ca am aflat ca sunt insarcinata, ne dorim de mult un copil, si mi am facut programare la un dr. homeopat - dr.Silvia Vasile din Iasi. Sincer, imi pun toate speranțele in homeopatie, desi nu am folosit niciodată astfel de remedii, dar in situația de fata nu vad o alta rezolvare. Vroiam sa va intreb daca ati avut probleme asemănătoare si s-au rezolvat prin homeopatie, daca ati luat tratament homeopat in timpul sarcinii si daca stiti ceva de aceasta d-na dr. ale carei contacte le-am luat de aici de pe forum. Mulțumesc frumos!

andreea.poto

Data de inscriere : 20/03/2015

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Vin Mar 20, 2015 10:21 pm

a exista o separare/despartire de cineva inainte de aparitia lor ? sau un contact urat cu cineva ?
scarface
Admin

Sus In jos

Mesaj  andreea.poto la data de Sam Mar 21, 2015 12:25 am

nu s-a intamplat nimic deosebit inainte sau in acea perioada. initial am sperat ca vor trece de la sine, imi propusesem sa am mai multa grija la alimentatie, desi sunt foarte atenta in general, dar nu observ nici o ameliorare, ba din contra. imi propusesem sa incep o cura de detoxifiere, ma gandisem initial la oshawa, apoi la detoxifierea ficatului cu sare amara si ulei de masline, dar am aflat ca sunt insarcinata si stiu ca nu se recomanda nici un procedeu de detoxifiere in aceasta perioada. de cateva saptamani vad ca "infloreste" pe zi ce trece, nu da nici un semn de ameliorare, desi din noiembrie pana acum au fost si perioade in care aproape imi disparuse (m-am mai dat cu petrol lampant, unt de cocos si cateva zile cu unguent cu sulf). ma ingrozeste ideea ca vor urma 9 luni in care eczema asta ma va manca de vie, poate exagerez, dar eu asa simt. nu a aratat niciodata asa urat, acum sunt ca niste cruste groase, cu o circumferinta de ~1cm, sub care se tot secreta un lichid clar, dar care nu permite sa se usuce si sa se vindece deloc. si bineinteles, ma mananca ingrozitor! va rog, spuneti-mi ca homeopatia ma poate ajuta!

andreea.poto

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Sam Mar 21, 2015 12:35 am

mergi atunci la un medic homeopat, exista remedii pt. simptomele acestea !
Cand ai aflat ca esti insarcinata ? Inainte sa apara sau dupa ?
scarface
Admin

Sus In jos

Mesaj  andreea.poto la data de Sam Mar 21, 2015 1:09 am

saptamana aceasta am aflat ca sunt insarcinata, sunt in prima luna. eu sunt din suceava, dar saptamana viitoare merg la iasi si am vazut ca ati recomandat-o pe d-na dr. Silvia Vasile din Iasi si mi-am facut programare la dumneaei. va voi tine la curent si daca aveti vreun sfat pentru mine il primesc cu mare bucurie!

andreea.poto

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum