hemoroizi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

hemoroizi

Mesaj  m. la data de Lun Iun 28, 2010 10:48 pm

Cunoasteti remedii naturiste pentru hemoroizi?
Este vreun motiv de ingrijorare daca acestia nu deranjeaza foarte mult, nu dor?

m.

Data de inscriere: 28/06/2010

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

hemoroizi

Mesaj  crinuta la data de Mar Iun 29, 2010 8:14 am

Buna, mai mult ca sigur ca se pot rezolva homeopat. Dar eu cunosc persoane care au folosit produse Foreverliving Aloe Vera Gel, Aloe Vera Gelly( crema verde) aplicatii locale, bai de sezut cu ceai de coada calului la temperatura ambientala si regim alimentar fara condimente si aditivi chimici, pe cat se poate.Daca nu dor si nu deranjeaza f. mult, parerea mea este ca nu exista motive de ingrijorare, dar in orice caz trebuie eliminati, o persoana imi imaginez ca se simte mai bine fara decat cu ei. Cand apare Scarface pe ecran intreba-l, cu siguranta are o solutie homeopata si ptr. tine, doar ca avem de asteptat ptr. ca momentan este ocupat. Sanatate! Very Happy

crinuta

Data de inscriere: 14/06/2010

Sus In jos

Re: hemoroizi

Mesaj  scarface la data de Mar Iun 29, 2010 10:33 am

Exista mai multe remedii pt. hemoroizi, in functie de natura lor si multe alte detalii. Pt. a gasi corect remediul trebuie o multime de detalii.
Incearca aici sa gasesti remediul cel mai potrivit dupa simptomele tale si spune-mi care crezi ca este.
http://www.leacuri.net/afectiuni.htm

sau aici:
http://home.arcor.de/scarface7/afectiuni.zip

scarface
Admin

Data de inscriere: 19/11/2009

Sus In jos

hemoroizi

Mesaj  m. la data de Mier Iun 30, 2010 12:06 pm

hemoroizii mi-au aparut acum 6-7 ani, in urma constipatiei. Atunci aveam dureri mari,de durata, nici nu puteam dormi noaptea. Durerile au incetat dupa vreo luna dar hemoroizii inca ii am, nu dor, doar sangereaza, ustura uneori si ma deranjeaza cand ies mai in afara. Nu le am dat importanta pana acum dar ma intrebam daca nu pot aparea probleme mai tarziu. Din cele ce am citit cred ca mi s-ar potrivi aloe si aesculus. Somnolenta, oboseala si stari depresive am. credeam ca-s anemica si obisnuiesc sa iau vitamine.

m.

Data de inscriere: 28/06/2010

Sus In jos

Re: hemoroizi

Mesaj  scarface la data de Mier Iun 30, 2010 12:14 pm

Incearca atunci Aesculus CH15, din 2 in 2 zile cate o doza, in primele 3 zile insa zilnic odata. Cate o granula dizolvata in 1/3 de apa intr.un pahar, dupa dizolvare paharul cu apa lovit cu pdul palmei de de 4-5 ori si baut o gura. Remediul il gasesti la farmacie homeopata. Testeaza asta timp de 2 saptamani si vezi ce efect are.

scarface
Admin

Data de inscriere: 19/11/2009

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum