dr.homeopat bun in iasi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

dr.homeopat bun in iasi

Mesaj  mireille la data de Sam Mai 29, 2010 3:41 am

Buna! Pt cei ce au nevoie de alinarea suferintelor am auzit de un medic homeopat extraordinar din Iasi, Vieriu Mihai, il gasiti la Spitalul Cfr.Nr tel 0740 594 580. cabinet 0232 436 803. Am vorbit personal cu persoane tratate de dumnealui, de asta vi-l si recomand. Trateaza si boli grele, cum ar fi hepatita b si altele...bineinteles ascultand cu sfintenie recomandarile dumnealui.Este si un om cumsecade. Daca veti apela la dumnealui va veti da seama de ce am zis asta. sanatate. Apropo, prima consultatie costa 300 ron, apoi cand primiti medicatia inca 100 ron. Tratamentele le primiti de la dr. sunt facute de el insusi, de asta si pretul piperat, dar eu zic ca se merita cand ai nevoi de sanatate. Sanatate!

mireille

Data de inscriere : 20/11/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: dr.homeopat bun in iasi

Mesaj  scarface la data de Sam Mai 29, 2010 4:51 am

Wow, 300 der Ron ? Bate recordul. Macar face homeopatie clasica sau da 5 remedii simultan ?
Dr. Jurj in Timisoara ia 80 de Ron.
Silvia Nedelcu in Bucuresti lua 90 de Ron, acuma cica 110.
Dr. Cadar care detinea recordul lua 210 Ron ultima oara.
Dr. Raceanu in Iasi parca 200-210 Ron.
scarface
Admin

Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Mesaj  mireille la data de Sam Mai 29, 2010 12:41 pm

Da. e destull de mult o consultatie...dar probabil ca merita banii de se duce atata lume la el.Nu stiu cate remedii da, nu am fost personal, dar cica da cateva picaturi dintr+o sticluta, tratament facut de dumnealui, de asta e si asa de scump. Cunosc pe cineva care s+a tratat de hepatita b in 3 luni cu regim sever si cu tratament dat de dumnealui in fiecare saptamana, deci tb sa te prezinti la el pt ati da picaturile, nu ti le da sa le iei singur acasa.I se mai zice si Dr 'picatura' sau Dr ce face copii cu picaturile. Smile pt ca trateaza cu succes probleme de fertilitate. O seara frumoasa!

mireille

Data de inscriere : 20/11/2009

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Sam Mai 29, 2010 3:08 pm

Da, interesant. Mai stiu pe unul care vindeca numai cu apa chioara... Shocked
scarface
Admin

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Vin Iun 04, 2010 3:10 am

Remediile pe care le foloseste medicul de mai sus sunt tot remedii homeopate, care costa intre 6-9 lei un tub intreg.
Medicul ia cateva granule din acel tub, le dizolva in alcool si le da pacientului (probabil lucreaza cu dilutii LM). Chiar daca ar lucra cu remedii LM din straintate, pt. a confectiona o dilutie LM este nevoie de o singur granulita din cateva mii care este intr-o sticluta, si care in occident costa intre 6-8 euro si ceva alcool. Aceasta metoda de administrare proprie a remediilor - in loc sa fie cumparate de la farmacie pt. 6 -9 lei - nu justifica deloc pretul exorbitant al consultatie (de 3 ori mai mare decat in Bucuresti !), cu atat mai putin intr-un oras ca Iasi...insa fiecare medic poate sa ceara cat doreste pt. consultatii. La boala oamenii platesc oricat, mai ales cand medicul are renume. Mai rau este ca saracii nu-si prea permit astfel de preturi.
scarface
Admin

Sus In jos

Dr.Vieru..

Mesaj  Lia la data de Joi Iul 21, 2011 4:48 am

Despre dr.Vieru se spun multe lucruri bune,dar nimeni nu spune ca nu stii niciodata ce remediu iti administreaza ptr.ca nu ti se spune..In plus tratamentul este f.scump,ptr.3-5 picaturi trebuie sa platesti 100 ron,iar prima consultatie este 300 ron si nu se justifica aceasta suma si ptr.faptul ca durata este de cca 20 min.Poate are experienta si reuseste sa-si culeaga informatiile in 20 min.
Sunt interesata de mai mult timp de tratamentele homeopate,dar n-am reusit sa aflu despre existenta in Iasi a unui medic homeopat "adevarat".
La ce medic homeopat din Iasi ma sfatuiti sa merg ptr.a-mi rezolva problemele de sanatate.

Lia

Data de inscriere : 21/07/2011

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Joi Iul 21, 2011 4:52 am

O recomandare din Iasi gasiti la rubrica cu lista de medici homeopati. Oricat de bun ar fi un medic homeopat nu toti oamenii pot fi vindecati - din mai multe motive. Nu e vorba numai daca se gaseste sau nu remediul potrivit. Multe boli au cauze la care homeopatia nu are nici o sansa (posedari de ex.).
scarface
Admin

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Joi Iul 21, 2011 4:58 am

In Romania sunt ataatia bolnavi incat e coada la medicii homeopati si deci se poate cere orice onorar.
Am auzit de cabinete homeopate la care deja nu mai primesti o consultatie pana la anul urmator. Culmea este ca romanii
dau 1/4 -1/2 din salariu minim pt. o consultatie in timp ce nemtii nu isi permit sa cheltuie 2% din salariu pt. o astfel de consultatie.
Daca vrei sa faci bani acum in Romania ...te faci homeopat :-)
Cei mai multi medicii homeopati germani au cate 2-5 pacienti pe zi...daca au noroc. Stiu unul cu catva pacienti pe saptamana doar...
Dar depinde si de cat de renumit esti. Poate ar trebui sa se mute in Romania....
scarface
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum