Doua remedii pentru lipsa poftei de mancare si nu numai pt. asta

Posteaza un subiect nou   Raspunde la subiect

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Doua remedii pentru lipsa poftei de mancare si nu numai pt. asta

Mesaj  scarface la data de Joi Aug 29, 2013 12:24 am

Doua remedii pt. lipsa pofta de mancare la adulti si copii.

Cine nu are chef de viata nu are nici chef de mancat !
La adultii normali vindecarea vine prin eliminarea tristetii cu remedii potrivite. La copii insa lipsa poftei de mancare este cauzata mai rar de tristete ci de lipsa de vitalitate si de un sistem imunitar slabit de vaccinuri, boli, etc.

Mai jos doua remedii necunoscute inca de nimeni pentru lipsa poftei de mancare si nu numai pt. asta.

Utricularia macrorhiza

Este o planta acvatica care prinde crustaceii din apa

Este o planta pt.  anorexici, pt. cei carora nu le place sa manance.

II stimuleaza sa manance, sa absoarba sucurile din mancare, planta asta face stomacul sa manance la maxim, cu toate functiile lui ca sa scoate tot din alimente.

Sau sunt oameni au au ph-ul prea alcalin, nu reusesc sa scoata tot din mancare.

Mai merge la cei cu digestie slaba, care nu le pica bine mancarea  ii ajuta sa digere mancarea aia mai repede.

Mai merge si la omul lacom care mananca prea mult, nu se poate stapani.

Mai sunt oameni care mananca numai mancare uscata, numai corvrigi, paine, nu beau apa, nu mananca  supe. Mancand uscat ai si sange uscat.

Dilutii CH5,7,9,12,15.

Lotus corniculatus  

trezeste pofta de viata si ca urmare si de mancare la oamenii tristi sau la copiii fara pofta de mancare, da umezeala.

Stimuleaza stomac, splina pancreas, dar cel mai mult splina caci ea are legatura cu fertilitatea.  E buna si pt femeile infertile dar si pt. barbatii infertli. Este buna la femeile uscate jos. Regleaza si glicemia, te ajuta sa reglezi greutatea corporala, indiferent daca esti prea gras sau prea slab.

La barbati face sperma si la femei umezeala mai multa care stimuleaza fertilitatea.

Dupa anticonceptionale se usuca trompele si uterul si remediul asta da umezeala si antidoteaza efectul lor negativ.
S-ar putea sa ajute si daca nu ai apetit sexual si ajuta si in depresie.

Planta asta iti trezeste pofta de viata si sexuala. Merge si la cei care stau la pat si nu mai au pofta sa manance.
Merge la depresie, tristete la cei bolnavi, la cei fara pofta de viata si de mancare. Le dai remediul asta sa manance din nou,.
Sau la copii care nu au pofta de mancare, le dai planta asta ca sa manance din nou..
Frunzele parca acopera tulpina, sunt inchise cumva si protejeaza tulpina.
Asta e o planta pt. cei care nu colaboreaza, cand nu comunica, stau mereu cu spatele la tine. Si daca ii dai planta asta se simte
protejat si se deschide.

Deci merge si mai bine la copii mai inchisi, mai introvertiti.

Dilutii CH5, 7, 9,12.  Zilnic 1-3 ori.   De ex. CH7 zilnic de 2 ori.

Aceste 2 remedii se pot si combina caci au camp de actiune diferit. De ex. din fiecare 1-2 doze zilnic in CH7 sau CH9.

Incercati-le si povestiti aici sau rezultatele.

scarface
Admin

Data de inscriere: 20/11/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Doua remedii pentru lipsa poftei de mancare si nu numai pt. asta

Mesaj  NTgrint la data de Sam Aug 31, 2013 9:52 am

Am facut cu metoda etichetei remediul Utricularia macroehiza ch15 unei cunostinte pentru blocaj stomacal de care sufera de cinci zile. Nu reuseste sa digere ce a mancat. Nu are scaun si nu poate voma. Nici nu poate manca nimic. Abia daca a baut putin ceai. Simte un ghem in stomac si are dureri mari. La o jumatate de ora dupa ce a luat o gura de apa programata a simtit ca se duce ghemul din stomac. Dupa o ora se simte mult mai bine.
Rezultatul e excelent.
Maine va mai lua o doza sau doua, fc de evolutie. Poate o ajuta sa aiba si scaun.

NTgrint

Data de inscriere: 09/07/2013

Sus In jos

Mesaj  NTgrint la data de Lun Sept 02, 2013 3:15 pm

Nu s-a reluat tranzitul nici dupa inca doua doze de remediu. S-a dus doar senzatia de ghem blocat in stomac si a disparut durerea , starea de rau si disconfortul.Astfel ca am dat remediul Romneya coulteri ch9. Peste cateva ore persoana a avut scaun normal, fara dureri, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, desi nu mai avusese de 6 zile!

NTgrint

Data de inscriere: 09/07/2013

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Lun Sept 02, 2013 4:24 pm

In general digestia stomacului si tranzitul intestinal sunt doua lucruri total diferite...

scarface
Admin

Sus In jos

Mesaj  lioara la data de Vin Sept 27, 2013 6:21 pm

Am folosit UTRICULARIA MACRORHIZA si intr-adevar am avut o pofta de mancare foarte mare.Nu am putut sa o iau decat vreo doua zile pentru ca stomacul meu
nu se descurca cu mancare asa multa si asa des si s-a suparat tare.Am mai simtit si niste ciupituri ciudate in peretii stomacului.

lioara

Data de inscriere: 26/04/2013
Varsta: 41
Localizare: bucuresti

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Vin Sept 27, 2013 6:27 pm

pai si dilutia e importanta, trebuie sa spui mereu si dilutia si de cate ori pe zi ai luat. In ce dilutia ai luat ?

Ultima editare efectuata de catre scarface in Vin Sept 27, 2013 6:42 pm, editata de 1 ori

scarface
Admin

Sus In jos

Mesaj  lioara la data de Vin Sept 27, 2013 6:42 pm

CH15,scuze.

lioara

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Vin Sept 27, 2013 6:47 pm

Pai CH15 este o dilutie cam puternica, mai ales la ceva care nu este acut ! Mai ales daca iei de mai multe ori pe zi !
Trebuia sa iei CH5 sau 7 pt. asa ceva !

scarface
Admin

Sus In jos

Mesaj  lioara la data de Vin Sept 27, 2013 7:02 pm

Da.Probabil asta e dilutia care iti da o pofta de mancare lacoma,de nestapanit.Cand o sa ma lase stomacul in pace o sa incerc ch5.Mi-am scris remediul in palma
ca sa nu-l uit si cred ca si de asta a fost prea mult.Cert e ca pofta de mancare iti da.

lioara

Sus In jos

Mesaj  Ciprian la data de Mier Sept 17, 2014 6:33 pm

Buna ziua, ati putea sa-mi spuneti si mie cum se administreaza aceste plante, unde se pot gasi etc.?

M-am saturat sa tot dau bani pe la doctori si nutritionisti ca se obtin acelasi rezultat: lipsa totala de pofta de mancare...

Astept cu interes raspunsul vostru.

Multumesc!

Ciprian
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  corix la data de Mier Sept 17, 2014 7:31 pm

Aici este descris cum poti face singura, pe loc si gratuit in 2-.3 minute orice remediu homeopatic si Bach:

http://sanatate.findtalk.biz/t510-cum-sa-produci-orice-remediu-homeopat-oricand-si-fara-nici-un-ban

corix

Data de inscriere: 24/05/2012
Varsta: 45
Localizare: craiova

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Puteti raspunde la subiectele acestui forum