Cum sa scoti pietrele de la fiere fara operatie

Pagina 1 din 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Cum sa scoti pietrele de la fiere fara operatie

Mesaj  mamica la data de Mar Noi 11, 2014 10:34 am

Ok. Incercam peste doua saptamani. Multumesc Scarface !

mamica

Data de inscriere: 22/02/2014

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Mar Noi 11, 2014 10:27 am

de frica ? la unii le este frica sa faca cura, se crispeaza si atunci nu iese nimic.
Daca nu iese la prima, iese la a doua...

scarface
Admin

Data de inscriere: 20/11/2009

Sus In jos

Mesaj  mamica la data de Mar Noi 11, 2014 10:14 am

Am facut aceasta cura de eliminare impreuna cu mama mea. Eu am eliminat pietre moi, multe...insa dansa nu.Am facut totul la fel, in acelasi timp, am dublat cantitatile, am amestecat si am impartit in doua...ce nu a functionat???

mamica

Data de inscriere: 22/02/2014

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Mier Noi 05, 2014 2:38 am

cura se poate repeta dupa 2-3 saptamani

scarface
Admin

Sus In jos

Mesaj  elena_ la data de Mier Noi 05, 2014 1:40 am

multumesc, am sa vorbesc cu ea sa stie despre acest lucru, oricum a citit si ea cartea NMG

elena_

Data de inscriere: 18/07/2014
Varsta: 41
Localizare: cluj-napoca

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Mar Noi 04, 2014 10:56 pm

Pt. hemoroid (care are o cauza emotionala, de regula conflict de identitate la femei sau conflict teritorial) poti incerca Aesculus CH9 de cateva ori pe zi.
Nu merge la "pietre la stomac" cura asta....iar pietrificarea pilorului nu este cu pietre, ci doar o rigidizare.
Si asta are o cauza emotionala si poate disparea dupa rezolvarea conflictului.

scarface
Admin

Sus In jos

Mesaj  elena_ la data de Mar Noi 04, 2014 10:14 pm

Buna am reusit si eu sa fac detoxifierea cu sare amara, grefa, nu ma asteptam sa fie asa de usor, nu am facut poze ca nu mam uitat ce am eliminat de data asta, singura mea problema este ca ma deranjeaza hemoroidu care e in exterior, si ustura, dar in general este foarte bine ca scapam de atatea probleme, dupa cat timp se poate repeta procedura?, mai am o intrebare ar ajuta la eliminarea pietrelor si de la stomac?, sora mea are pilorul pietrificat, are doar un mic orificu prin care mai trece mancarea, trebuie sa manance doar alimente pasirate, nu sa operat inca, si nici prea repede nu cred ca o va face, multumesc

elena_

Data de inscriere: 18/07/2014
Varsta: 41
Localizare: cluj-napoca

Sus In jos

Mesaj  lioara la data de Mier Sept 10, 2014 1:32 am

Si eu am facut-o pe a treisprezecea si tot am eliminat.

lioara

Data de inscriere: 26/04/2013
Varsta: 42
Localizare: bucuresti

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Dum Sept 07, 2014 6:25 am

Sotia a facut ieri cura nr. 13 ! Inca a eliminat pietre, de data insa pietre calcaroase si numai una de colesterina. Deci dupa 13 cure inca nu s-a curatit totul !

scarface
Admin

Sus In jos

Mesaj  anty21ro la data de Dum Sept 07, 2014 6:17 am

De cateva saptamani am dureri persistente in zona ficatului, cu durere intensa la palpare; chiar si cand inspiram adanc durerea era mai mare. Am observat ca durerile erau mai mari atunci cand mi se facea foame, de obicei dupa 2-3 ore de la masa, sau cand beam apa mai multa. Asa ca m-am hotarat sa fac aceasta cura din nou (a 3-a oara). M-am simtit destul de rau pe toata perioada curei, probabil din cauza problemelor mele cu stomacul ... hiperaciditate. Am eliminat cateva zeci de pietricele, toate verzui inchis, am atasat o poza cu cateva din cele mai mari.

anty21ro

Data de inscriere: 12/01/2014
Varsta: 28
Localizare: SJ

Sus In jos

curatare bila

Mesaj  grfc la data de Vin Aug 22, 2014 4:16 pm

in urma cu cateva luni Scarface mi-a recomandat sa fac procedeul cu sare amara de curatare a ficatului si bilei.
a fost mult mai simplu si mai usor decat ma asteptam!
unele din pietrele eliminate aveau 2 cm lungime.
primul si cel mai vizibil efect pe care l-am constatat imediat dupa efectuarea procedurii a fost ca am devenit dintr-odata foarte calma cu copiii mei. Si acum imi pastrez calmul, si acasa si la servici si in toate situatiile de viata.
procedura a pregatit terenul pe care am aplicat ulterior alte tratamente si metode terapeutice prescrise de Scarface, care m-au ajutat sa ma cunosc si mi-au adus echilibru interior si pace mentala.
sanatate multa tuturor!

grfc

Data de inscriere: 12/05/2014

Sus In jos

Mesaj  arivle la data de Joi Aug 14, 2014 10:53 pm

Buna ziua,

Ieri am facut a 3-a eliminare de pietre de la ficat.

27 iunie 2014

15 iulie 2014

13 august 2014

Ma asteptam sa elimin mai putine pietre dar au fost foarte multe si marunte....

arivle

Data de inscriere: 26/04/2014

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Joi Aug 14, 2014 7:38 pm

numai putine pietre sunt din calc si nu ies mereu...restul sunt din colesterina si sunt moi...asta e tot...de aceea nici nu se vad la ecograf.. mai ai de facut cure pana nu mai iese nimic

scarface
Admin

Sus In jos

Adio pietre

Mesaj  hicks la data de Joi Aug 14, 2014 5:22 pm

Salut

Am facut cura pentru eliminarea pietrelor de la ficat, totul a fost simplu si usor nu am avut durere, greata sau alte stari ciudate.Dimineata am eliminat o multime de pietre dupa cum se vede din poza  Very Happy ." />.Am lasat pietrele 1 zi si am observat cu stupoare ca se topesc precum o slanina lasata in soare.. Ma asteptam sa fie mai rezistente si sa reziste mai mult deoarece am mai vazut pietre scoase prin operatie care sunt solide.
Daca imi puteti explica va ramin indatorat  Smile 

Vreau sa multumesc tuturor celor care au postat pe acest forum si in primul rand lui Scarfacecare, ca mi-au dat curaj sa incep si sa duc la bun sfarsit cu succes aceasta cura.
Sanatate maxima

hicks

Data de inscriere: 14/08/2014

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Vin Mai 09, 2014 11:23 pm

e o vorba "Incercarea moarte n-are". Cand mananci ceva gras si faci indigestie nu mori de inima chiar daca esti cardiac. Daca e sa mori de inima mori si fara sa faci cura. Intrebarea e inutila caci nu poate sa stie nimeni daca cineva moare sau nu. Cert este ca ficatul curatat ajuta indirect aproape la orice boala de inima. Insa la unii li se poate face rau de la toxinele care ies, dar raul trece.
Pana acum nu a murit nimeni..si au fost si destui diabetici si oameni mai in varsta.. Hotararea insa ii apartine fiecaruia.

Ultima editare efectuata de catre scarface in Lun Mai 19, 2014 6:24 am, editata de 1 ori

scarface
Admin

Sus In jos

pietre la fiere-ficat

Mesaj  Lenke la data de Vin Mai 09, 2014 10:26 pm

Foarte interesant.
Intrebare- aceasta operatiune o poate face cineva care sufera de inima?
poate sa-i cauzeze in vre-un fel?
Ma refer la o persoana mai in virsta.

Lenke

Data de inscriere: 23/03/2014

Sus In jos

Mesaj  arivle la data de Sam Apr 26, 2014 8:27 pm

Multumesc, scarface!

Am retinut procedura optimizata de eliminarea pietre si pe acesta o voi aplica.

Iar indicatia ta ca medicamentele nu influenteaza eliminarea pietrelor, mi-a dat sperante ca totul va decurge normal. cheers

Experienta ta este de nepretuit pentru mine. Si nu spun cuvinte mari.  study

arivle

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Sam Apr 26, 2014 6:12 pm

Medicamentele nu au nici o influenta la scosul pietrelor. Reteta mea optimizata este si mai buna, mai ieftina decat cea a lui Moritz.
http://sanatate.findtalk.biz/t3148-procedura-optimizata-de-scos-pietrele-de-la-ficat-si-vezica-biliara
Cura se poate face la un interval de 2-3 saptamani. Nu trebuie asteptat ani de zile ca sa o faci pe urmatoarea. Este doar pierdere de timp pretios
in timp ce pietrele stau acolo si blocheaza ficatul si intoxica organismul.
Ieri mi-a picat ideea ca sariturile vreo 10-15 minute inainte de bea uleiul pot duce la mobilizarea mai rapida a pietrelor si la dezlipirea lor de caile biliare.

scarface
Admin

Sus In jos

Bine v-am gasit! Hristos a Inviat!

Mesaj  arivle la data de Sam Apr 26, 2014 8:11 am

Hristos a Inviat!  Bine v-am gasit! Very Happy 
Va multumesc pentru tot ce faceti!   I love you Aveam mare nevoie de ajutorul vostru.  Embarassed 
Si experientele voastre imi sunt de folos.

In anul 2000 am facut o ecografie si mi s-au gasit pietre la fiere si, sigur, indicatia medicului a fost  de operatie. Nu puteam accepta operatia fara sa incerc metode naturiste.

Citind " Blogul lui Mihai Rapcea" am recunoscut etapele pe care le-am parcus si eu dar intre anii 2000 si 2002.  
Am gasit doar procedura publicata in revista "Formula AS" de dl. Bogdan Victor.  Asa ca am luat decizia sa  fac acea eliminare de pietre.  Am eliminat pietre in 2002  si in 2005 am facut o a doua eliminare. (Procedura nu se putea face decat dupa 3 ani.....) Hotararea mea era sa fac acesta eliminare de pietre si in 2008.... Au intervenit  probleme de viata ce m-au impiedicat sa-mi pun in aplicare planul. In 2010 n-am reusit sa fac eliminarea... cantitatea de ulei indicata era de 300 ml si n-am reusit s-o beau. Au urmat alte probleme si doar in martie 2014 am gasit cartea lui  Andreas Moritz. Idea  Iar acum v-am gasit pe voi.

Andreas Moritz indica sa se renunte la medicamente in ultiumele 3 zile dar eu sunt dependenta de atacand, sintrom si coradrone.    O sa vedem ce iasa.   Rolling Eyes Sa-mi adun materialele necesare si voi trece la treaba. Acesta metoda de eliminarea a pietrelor de la ficat mi se pare mult mai comoda decat cea folosita de mine cu multi ani in urma. flower Si voi beneficia si de experienta voastra.

arivle

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Sam Apr 26, 2014 2:46 am

Crizele de fiere nu se fac de la pietre , desi acestea le favorizeaza sau agraveaza, ci de la o suparare legata de o nedreptate sau o josnicie care a fost si cazul Simonei care s-a suparat de fapt din cauze unei nedreptati facuta de o ruda cu circa o saptamana in urma.

scarface
Admin

Sus In jos

Pagina 1 din 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum