durere post fracura maleola peroniera cu deplasare de os

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

durere post fracura maleola peroniera cu deplasare de os

Mesaj  smurd06 la data de Dum Ian 20, 2013 6:51 am

ptr. d-ul Scarface.

Buna ziua,

In ziua de 13 decembrie 2012, am alunecat si m-am pricopsit cu o fractura de maleola peroniera dr. cu deplasare de os. Mi-au imobilizat piciorul in aparat gipsat timp de 30 zile si am facut injectabil clexane de o,4.Pe gamba am varice proeminente dar si profunde care se ridica pe partea posteroara a coapsei. Dupa suprimarea lui, am ramas cu durere , o usoara atrofiere musculara si numeroase hematoame urmare a vaselor de sange care s-au spart. Am urmat kinetoterapie dar durerile nu dispar si nici nu pot folosi pe deplin piciorul pt. a calca in el. Parca ceva ma tine. Ce tratament homeopat imi recomandati in primul rand pt. varice si pt durere . Va multumesc anticipat.

smurd06

Data de inscriere : 19/01/2013

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: durere post fracura maleola peroniera cu deplasare de os

Mesaj  scarface la data de Dum Ian 20, 2013 7:04 am

In datele de 13 se intampla multe necazuri...deci atentie pe viitor (Titanicul, Costa concordia si inca vreo 20 de nave mari s-au scufundat pe 13...)

Am vazut ca si scris altundeva ca ai contactat o boala grava acum catva ani.
Despre ce boala e vorba ? Poate influenta in mod negativ vindecarea.
De recomandat nu-ti pot recomanda nimic, insa ca informatie homeopatica remediu de hematoame este Arnica CH9, CH15 sau CH30 (in functie de numar de 3-6 ori pe zi cate o granula (se suge) sau o gura din apa programata cu eticheta sau in care s-a dizolvat o granula )

Fracturile care apar pe fizic arata o fractura emotionala (de exemplu vreis a te despartid e cineva sau sa termini cu ceva) care s-a petrecut inainte de a aparea fractura in sine, nimic nu este intamplator.

scarface
Admin

Data de inscriere : 19/11/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum