remediu slabit, dureri de spate, constipatie, colesterol

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

remediu slabit, dureri de spate, constipatie, colesterol

Mesaj  mariane la data de Dum Oct 07, 2012 11:09 pm

Buna seara,

Ma numesc Mariana si am 52 de ani. De 4 ani sunt la menopauza si de ceva vreme am acumulat multe kilograme in exces(75 kg la o inaltime de 1,71m). Mentionez ca sufar si de constipatie, ca am senzatia unui miros neplacut al respiratiei si ca am un nivel crescut al colesterolului. Din cauza greutatii am si dureri de spate. Rugamintea mea ar fi sa imi recomandati un remediu sau o combinatie de remedii care sa ma ajute sa imi elimine senzatia de foame excesiva, sa-mi alunge durerile de spate si sa pot slabi si sa scap incet-incet de celulita acumulata si de vasele de sange sparte de pe picioare. Din pacate, sportul nu il pot practica, intrucat operatia de cezariana nu-mi permite.
Singurele miscari pe care le fac sunt mersul pe jos si gradinaritul, care insa nu mi-au adus rezultate la capitolul silueta.
Nu stiu daca au vreo relevanta, dar as vrea sa va mai enumar si celelalte afectiuni:
- fac des conjunctivita si am senzatia unor intepaturi la ochi(port ochelari cand lucrez la calculator - 9h/zi)
- sunt o fire emotiva si am frecvente stari de panica si de angoasa
- circulatie periferica proasta
- sensibilitate la raceli
- constipatie
- anemie - sideremie scazuta
- colesterol peste 320
- dermatita de contact de la manusile pt gradinarit
- uter fibromatos
- nisip si uneori calcul la rinichi

Va multumesc frumos pentru sprijin si astept cu mare interes raspunsul dvs.

mariane

Data de inscriere: 07/10/2012

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: remediu slabit, dureri de spate, constipatie, colesterol

Mesaj  Irina Firuti la data de Lun Oct 29, 2012 6:55 pm

Buna seara!

Asa, din cite spuneti, puteti incerca cu Calcarea carbonica 9 CH in felul urmator: 3 granule in 300 ml apa, agitati bine sticla pina la dizolvare si luati cite 2 lingurite pe zi pe nemincate (1 dimineata si 1 seara la culcare), agitind din nou sticla inainte de fiecare lingurita.Luati pina terminati sticla. Urmatoarea sticla o faceti din Calc. carb. 15 CH si luati cite 1 lingurita pe zi tot cu agitare inainte. Dupa 2 luni scrieti-mi cum va mai simtiti. De asemenea, daca apare cev nou intre timp, puteti intreba.

Dr. Irina Firuti

Irina Firuti

Data de inscriere: 22/04/2012

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum