Miere MANUKA

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Miere MANUKA

Mesaj  danic la data de Dum Noi 27, 2011 11:11 am

Salutare!

Am citit recent despre mierea MANUKA, provenita de la o planta care creste numai in Noua Zeelanda, si care, se pare ar avea niste proprietati minunate de vindecate pt diferite probleme, actionand ca un antibiotic natural, dar si impotriva unor afectiuni persistente si care la alte tratamente nu au reactionat.

Am cautat informatii pe net, sunt destul de convingatoare, insa cate astfel de produse nu gasim prezentate nemaipomenit pe net.... este scumpa, ca sa faci o cura trebuie cateva sute de euro cheltuite, insa decat medicamente, sigur ca ceva naturist e preferabil, de aceea as vrea sa va intreb daca stiti mai multe amanunte despre aceasta miere ? A folosit-o cineva?

Multumesc!

danic

Data de inscriere: 23/12/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Miere MANUKA

Mesaj  scarface la data de Dum Noi 27, 2011 2:57 pm

remediu homeopat facut cu eticheta pe gratis: "floare de Manouka C3" (sau C5)

scarface
Admin

Data de inscriere: 19/11/2009

Sus In jos

miere manuka

Mesaj  ana75 la data de Lun Noi 28, 2011 10:20 am

De cate ori pe zi se administreaza acest remediu si pentru cat timp (in caz de helicobacter prezent ).Multumesc

ana75

Data de inscriere: 02/07/2010

Sus In jos

Mesaj  danic la data de Lun Noi 28, 2011 10:03 pm

Foarte interesant ce spui Scarface! Dar, nu depinde de tipul afectiunii? Sau e chestia aia ca remediul stie mai bine ce-i trebuie organismului si singur repara unde e cazul? Smile
Eu de ex as folosi mierea pt chestii gen herpes, cosuri si pt intarirea imunitatii.
De cate ori ar trebui luat remediul in C3 cum spui tu sa il facem??
Danke schön flower

danic

Data de inscriere: 23/12/2009

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Lun Noi 28, 2011 11:12 pm

Nu poate spune nimeni care-i doza ideala, mai ales ca acest remediu nu a fost testat de nimeni si dozele si frecventa la orice remediu homeopat sunt alese oricum individual.Insa daca mierea are adevarat vreun efect pozitiv din cauza florii folosite de albine, un remediu homeopat din aceasta floare ar avea un efect similar. Nu v-am dat decat o informatie, nu o prescriere.

scarface
Admin

Data de inscriere: 19/11/2009

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum