Cum am scapat de negi - mai multe metode diferite

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cum am scapat de negi - mai multe metode diferite

Mesaj  scarface la data de Joi Noi 26, 2009 11:44 am

Interesant este ca leacurile babesti sunt la negi cu mult mai eficiente decat o armata de doctori dermatologi, doctori care au o rata de vindecare extrem de mica la aceasta afectiune, probabil sub 1%. (nici la alte boli dermatologii nu sunt mai eficienti de fapt, caci nu se cauta sau gaseste cauza bolii ci se trateaza exclusiv simptomele cu toxine si chimie)

In cazul negilor se vede foarte bine ca medicina clasica nu stie sau intelege cauza bolii si ca aceasta nu are deaface prea mult cu microbi si virusi daca negii se "sperie" si dispar de la niste lucruri foarte ciudate dpdv. medical.
Una din metodele babesti contra negilor functioneaza la oricine, trebuie gasita numai cea potrivita individual. Cauzele negilor sunt multiple.

Sa va spun cum m-am vindecat eu (scarface) de negi:
Lins de caine

“Mie mi-a aparut pe la varsta de 16 ani un neg pe deget pe care l-am cauterizat chimic la doctor. Un procedeu dureros şi neeficient caci dupa catva timp mi-au aparut mai mult de 10 negi în jurul negului cauterizat. M-am dus din nou la doctor nestiind pe vremea aceea nici o alta alternativa naturista. Doctorul s-a hotarat sa-mi cauterizeze negii cu un fel de pistol electric care mi-a lasat degetul plin de gauri. Dupa ce rana s-a vindecat au aparut insa şi mai multi negi decat inainte. Cand a vazut bunica ca nu-mi dispar negii în ciuda tratamentului doctorului, ea mi-a spus sa-mi dau mana la caine sa mi-o linga bine caci pe vremea ei aşa se facea şi negii dispareau. Am pus niste untura pe deget şi i-am dat lui Blacky, cainele din curte, sa ii linga bine, ceea ce a şi facut cu mare placere şi mult timp de parca ar fi stiut ca am nevoie de ajutorul lui. Dupa ce i-a lins cainele nu a durat prea mult şi toti negii au disparut. Nici nu mi-am dat seama cand s-a intamplat, intr-o zi am remarcat ca disparusera. De atunci nici nu au mai reaparut. Am ramas insa cu ceva cicatricele pe mana din cauza doctorului cat si cu niste dureri rare care apar la vreme rea, ca sa nu mai pomenim de suferinta crunta si mai ales inutila indurata din cauza tratamentelor cu caracter de tortura.”

Frecarea negilor cu maruntaie proaspete de gaina

Un prieten din copilarie mi-a spus ca el a scapat de negi frecandu-i bine cu maruntaiele (ficat, inima, splina) proaspete si pline cu sange de la o gaina taiata în curte. A precizat ca trebuie frecat foarte bine si destul timp. Acest sfat i l-a dat cineva şi dupa ce l-a urmat negii i-au disparut intradevar foarte repede.

Frecarea negilor cu melci de gradina

“Cine are negi sa ia melci de gradina şi sa-i lase sa se tire pe negi. Secretia melcilor face sa dispara negii.Dupa ce secretia s-a uscat mana sau locul cu pricina se spala” (Germania)

Raspuns al unui cititor din Formula AS
"Fetita mea are negi in jurul anusului"
Sursa : http://www.formula-as.ro/2009/882/cititorii-raspund-49/nu-pot-scapa-de-cistita-cronica-11484
(Raspuns pentru ELENA PAVEL - Timisoara, F. AS nr. 513)

Acum cativa ani mi-au aparut si mie, din senin, chiar in varful a doua degete de la mana stanga, niste negi, pe care i-am pus pe seama faptului ca am fost la cules de fructe de padure si credeam ca m-am intepat in ceva. Nu dureau, dar erau inestetici. Cand spalam sau stateam mai mult cu mainile in apa, acesti negi aratau ca o "conopida in floare". I-am tratat vreo 2 ani cu tot felul de solutii de laborator, cu Rivanol pentru bataturi, dupa care ii taiam cu lama, dar fara rezultat. Aflandu-ma acasa, in satul meu drag, Urisiul de Sus, judetul Mures, si mergand la camp cu mama mea (se obisnuieste la noi ca oamenii sa mai arunce gunoaie din gospodarie pe drumurile de camp, pentru a astupa gropile formate) ea mi-a spus sa iau papucul gasit in calea noastra (se zice ca e bine sa fie la o incrucisare de drumuri, dar n-a fost sa fie chiar asa) si sa dau cu acesta peste negii de pe mana si apoi sa-l pun in acelasi loc. Nu mai tin minte daca am boscorodit ceva atunci, dar o ruga spre Dumnezeu ca sa-mi treaca tot cred ca am zis, cu toate ca eram destul de sceptica in aceasta privinta. Cred ca am mai ramas 1-2 zile acasa, nu am dat importanta daca mi-au trecut sau nu negii. Cand sa plec, am observat ca nu mai aveam nici o urma de negi pe cele doua degete, disparusera pur si simplu, dar tot nu-mi venea sa cred ca acel papuc a facut minunea. Au trecut de atunci vreo 25 de ani si multumesc lui Dumnezeu ca nu mi-au mai aparut.

Cand la randul meu mi-am intemeiat o familie, baietelului meu, care avea cativa anisori, fiind la camin - tot la fel, i-au aparut asa deodata pe manuta niste negi mici, grupati mai multi la un loc, care m-au infiorat. Imediat mi-am adus aminte de "papucul minune" si astfel, inainte sa ma adresez unui cadru medical, avand un pic de teren in arenda si fiind tot asa, primavara, m-am dus cu copilul la gradina noastra de zarzavat (care mi-e tare draga si iubesc toate plantutele acelea firave, de cum ies din pamant) si gasind pe drum un papuc rau, aruncat, l-am luat, am dat peste manuta baietelului cu el si l-am asezat in acelasi loc. Ei bine, i-au disparut copilului negii, cum se spune, "peste noapte", de nu-mi venea sa cred. Acum fiul meu are 14 ani si nu i-au mai aparut, iar de atunci cred mai cu convingere si in puterea lui Dumnezeu, si in "leacurile babesti".
In speranta si cu dorinta fierbinte ca acest "leac babesc" sa-i fie de folos fetitei in cauza si altora care se gasesc in aceasta situatie (iar mamei mele, care a plecat prea de timpuriu si prea de mult dintre noi, sa-i fie iertate toate pacatele), va multumesc pentru rabdare si rog pe Bunul Dumnezeu sa va tina zilele si puterile pentru a duce aceasta misiune mai departe. Cu mult drag si respect,
EREMIA MARIA VIORICA - Miercurea Ciuc, jud. Harghita

Remediul naturist contra negilor (nu functioneaza la toti)
- Tinctura de rostopeasca aplicat des pe negi poate indeparta anumite forme de negi. (Atentie: Rostopeasca este toxica si nu trebuie
ingurgitata in nici un caz si in nici o forma)

Remediile homeopate sunt cele mai puternice si cele mai eficace contra negilor :
Cele mai importante remedii sunt Acidum nitricum, Thuja, Dulcamara si Causticum.
Remediul potrivit trebuie ales in functie de negi, de locul si forma lor si alte lucruri. La fiecare om este altfel.

Unei cunoscute i-a disparut un neg dureros de sub degetul mare de la picior pe care il avea de peste un deceniu dupa numai trei doze de Acidum nitricum CH12 luate la un interval de trei zile.

scarface
Admin

Data de inscriere: 19/11/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Buna!

Mesaj  ema1234 la data de Lun Mar 28, 2011 1:08 pm

Si eu am avut pe mana o multime de negi si am incercat tot felul de produse care m-au costat o gramada de bani..In fine, auzisem in cele din urma despre rostopasca cum ca ar fi buna pentru genul asta de probleme si am cautat o crema facuta din planta respectiva si ,ca sa vezi, mi-au trecut..si m-a costat si foarte putini bani

ema1234

Data de inscriere: 28/03/2011

Sus In jos

zahar ars - pentru negi

Mesaj  dicumri la data de Mar Mar 29, 2011 8:18 pm

Buna seara,
O metoda extrem de simpla si la indemana oricui . este zaharul ars . Incercati cu incredere este verificata pe mai multe persoane si nu lasa cicatrici.
Se pune intr-o lingurita de inox putin zahar care se arde deasupra flacarii de la aragaz. Cu o scobitoare la care s-a rupt varful ascutit , se ia din zaharul ars fierbinte si se pune exact pe neg. Nu se da pe pielea sanatoasa. In functie de marimea negului se poate repeta . Negul va disparea in cateva zile sau max 2 saptamani.
Metoda aceasta " babeasca" o cunosc de la o colega care si-a vindecat baietelul de 10 ani . Acesta avea extrem de multi negi pe fata . Ii ardea la dermatolog cu nitrat de argint, dar apareau in continuu si se inmulteau . Baietelul nu a ramas cu semne pe fata.
Numai bine.

dicumri

Data de inscriere: 20/03/2011

Sus In jos

Re: Cum am scapat de negi - mai multe metode diferite

Mesaj  alexiaiuli la data de Mier Mar 30, 2011 4:00 pm

Merge si la papiloame?

alexiaiuli

Data de inscriere: 08/06/2010
Varsta: 37
Localizare: http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  danar la data de Mar Noi 15, 2011 4:12 pm

Am incercat si eu metoda cu zaharul ars la baietelul meu de 10 ani caruia ii aparuse un neg in talpa si a functionat, insa a durat un timp mai lung deoarece nu i-am aplicat zilnic.
Chiar si el este incantat acum cand pielea incepe sa se vindece.

danar

Data de inscriere: 18/01/2011

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Mar Noi 15, 2011 8:59 pm

Un remediu homeopat putin cunoscut la negi recomandat de un pacient la un medic homeopat si verificat de amandoi
cu efecte incredibile este Calcarea carbonica in dilutie mica (CH5-CH7) mai mult timp.

scarface
Admin

Sus In jos

merge si la negii de pe umeri?

Mesaj  corinaandra la data de Mier Noi 16, 2011 1:12 pm

ma rog nu cred ca se numesc negi, mai degraba papiloame... si nu am reusit sa scap de ele

corinaandra

Data de inscriere: 25/11/2009
Varsta: 29
Localizare: bucuresti

Sus In jos

buna

Mesaj  cornelllia la data de Lun Feb 11, 2013 7:03 pm

exista la farmacie un produs din acid salicilic concentrat, arde in doua secunde.

cornelllia

Data de inscriere: 11/02/2013

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Lun Feb 11, 2013 8:24 pm

Arderea negilor nu este solutia....suprimati in exterior negii se dezvolta in interior producand tumori si boli mult mai grave.

scarface
Admin

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum