Tratamente si remedi vindecabile fara reactii adverse.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Tratamente si remedi vindecabile fara reactii adverse.

Mesaj  SORIN la data de Dum Mar 06, 2011 4:35 am

Buna eu spun ca, desi multi oameni vor spune ca au o predispozitie genetica pentru a face diabet zaharat,hipertensiune arteriala si osteoporoza eu spun ca este o anomalie mecanica dar"genetica incarca arma si stilul de viata o descarca" cauza principala a acestuia este modul de viata al persoanei respective. Stresul si sedentarismul dublate de o alimentatie bogata in carbohidrati rafinati (zahar alb, faina alba,uleiurile rafinate etc.), grasimi saturate (cele care se gasesc in produsele animale:lapte,brinza, carne, oua si derivate) si gatite pe foc si grasimi trans (cele din semipreparate, alimente de tip fast food sau margarina) pot creste riscul de diabet zaharat.
Va suparati pe mine asta e eu trebuie sa va spun adevarul care uneori doare.In primul rind normalizativa greutatea aceasta este principala cauza a tuturor bolilor autoimune si cronice,eu cred ca merita macar sa incercati aceste sfaturi si diete pe care eu le recomand din tot sufletul meu,inspre binele dumneavoastra eu nu am nimic de cistigat,din potriva sinteti victimele industriei alimentare si industriei farmaceutice care se imbogatesc de pe spatele bietilor oameni care stau la farmacii la cozi interminabile si prin spitale mizerabile.nu merita nimeni asa ceva
Nici un doctor nu va spune niciodata sa consumati(legume,leguminoase,fructe,cereale,seminte si nuci)in stare naturala asa cum lea lasat DUMNEZEU,ce sar face doctori daca toti am fi sanatosi cine le-ar mai da spaga si cadouri,niciodata nu veti auzi vreun doctor sa spuna la un diabetic sau la un hipertensiv ca sar putea vindeca vreodata var recomanda medicamente sintetice si chimizate care var intoxica zi de zi si mie chiar imi pare foarte rau de oameni bolnavi care sint indreptati intro directie gresita.Nu am vazut niciun bolnav care sa se vindece luind medicamente. HIPOCRATE adeptul medicinei spunea"ALIMENTELE VOASTRE SA FIE MEDICAMENTELE VOASTRE"
Dintre dietele bazate pe 100% „hrana vie” aceasta dieta face minuni si care pot ajuta diabeticii se pot aminti: dieta organica sau vegana (bazata pe legume,cereale integrale,ceaiuri medicinale si sucuri de legume crude facute in casa 100% naturale), dieta vegana ( fara nici un produs de origine animala) si cea crudivora Aceste diete sunt concentrate in minerale,vitamine,fibre si ANTIOXIDANTI DE FORTA care imbunatatesc si intaresc sistemul imunitar.
Iar vegetale care automat in plus vor scadea si colesterolul si trigliceridele din singe,si in timp va veti vindeca si de hipertensiunea arteriala,osteoporoza etc. Dar, pe langa adoptarea unui asemenea mod de alimentatie, pentru tinerea permanenta, in frau a diabetului,hipertensiuni arteriale si a osteoporozei este nevoie si de o schimbare pe termen lung a modului de viata si mai ales a celui de gandire.
Diabeticii de tip 2 si chiar 1 se pot vindeca miraculos printr-un tratament de trei saptamani care le va schimba nu numai alimentatia dar si viziunea asupra stilului de viata.
Tratamentul consta in prima saptamana intr-o cura bazata pe o cantitate de 4 litri pe zi de suc verde (80% castravete si telina, 20% ghimbir, seminte, lamaie, patrunjel). In cea de-a doua saptamana la acest suc verde se adauga alimen¬te netratate termic si superalimente (exemplu: alge verzi-albastrui, spirulina, clorela,laminarea,maca, etc.) si miscare fizica. A treia saptamana consta in aceeasi dieta ca si in a doua saptamana, pacientii invatand cum sa-si pre¬gateasca hrana si cum sa implementeze schimbari durabile in noua lor viata. Rata de succes la diabetul de tip 2 este de aproape 100% iar la diabetul de tip 1 este de aproape 90%.
Redescoperirea si reintoarcerea la o dieta cat mai naturala care predispune la reintinerire si regenerarea organismului.ATENTIE riscurile acestor sfaturi,diete si alimentatia trebuiesc respectate cu strictete la litera daca va doriti cu adavarat sa va vindecati,si mai este un risc major sa nu mai treceti niciodata pe la doctor si sa sariti 100 de ani.Multa SANATATE.

SORIN

Data de inscriere : 02/03/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

nu doar diabetul

Mesaj  veraa la data de Sam Mar 12, 2011 1:24 am

poate fi vindecat ci si cancerul adoptand un nou stil de viata.Mai multe se pot afla aici:http://filmedocumentare.com/adevarul-despre-tratarea-cancerului-tratamentele-naturiste/
veraa

Data de inscriere : 14/05/2010

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum