Vindecarea depresiei cu remedii florale Bach

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Vindecarea depresiei cu remedii florale Bach

Mesaj  scarface la data de Vin Noi 19, 2010 9:30 pm

Gasita in Internet:
"PENTRU TOTI CEI CARE SUFERA DE DEPRESIE, STARI ANXIOASE, ATACURI DE PANICA, RECOMAND SA IA LEGATURA DE URGENTA CU DL. PAP, DE LA CENTRUL DE TERAPII SOMAVITA, FACAND PROGRAMARI LA TELEFON 021 3120602 .SE FACE DIAGNOSTIC PE AURA ENERGETICA SI SE PREPARA , AD-HOC, NISTE PICATURI CONTINAND ESENTE FLORALE BACH, INDIVIDUALIZAT,CANTITATIV SI CA MOD DE ADMINISTRARE.SE INTRERUPE ORICE TRATAMENT ALOPAT(PRESCRIS DE PSIHIATRU) IN PERIOADA ADMINISTRARII ACESTOR PICATURI.SE PICURA CU O PIPETA, PE LIMBA, INAINTE DE MASA.SOTIA MEA S-A VINDECAT DE DEPRESIE SEVERA, IAR EU, ACUM SUNT IN TRATAMENT PT ATAC DE PANICA SI DEJA, SIMT AMELIORAREA SIMPTOMELOR. N-O SA VA VINA SA CREDETI!"

Link cu remediile florale Bach:
http://sanatate.findtalk.biz/tratarea-anumitor-afectiuni-cu-ajutorul-homeopatiei-f65/remediile-florale-bach-o-homeopatie-simpla-si-bazata-pe-substante-exclusiv-pozitive-t519-15.htm#3529

scarface
Admin

Data de inscriere: 20/11/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Cazuri vindecate cu remedii florale prin analiza aurei

Mesaj  scarface la data de Sam Noi 20, 2010 12:56 am

Cazuistica :
http://www.somavita.ro/cazuistica.htm

scarface
Admin

Sus In jos

Re: Vindecarea depresiei cu remedii florale Bach

Mesaj  ann la data de Lun Noi 29, 2010 7:43 am

Nu vreau sa fac reclama, dar am si eu o prietena care a scapat de niste atacuri de panica cu remedii florale Bach prescrise de dl. Pap; din cate am inteles, i-a facut si analiza aurei. Nu-l cunosc, dar pare a fi un terapeut de incredere.
Sanatate!

ann

Data de inscriere: 09/07/2010

Sus In jos

Vreau si eu remedii Bach

Mesaj  alexiaiuli la data de Mier Dec 08, 2010 9:30 pm

Am incercat si eu niste remedii Bach dar cred ca nu am ales combinatia potrivita pentru ca au avut efectul contrar.Am folosit Aspen,Impatiens,White chestnut,Wild rose si Centaury,prima data am folosit in C9, apoi am scos Impatiens si am folosit in C6, dar fara efect.Sufar de anxietate generalizata si uneori stresul si grijile le resimt fizic.As vrea ceva sa ma ajute sa ma linistesc pentru ca sunt in continua miscare, agitatiesi tot timpul am o groaza de lucruri de facut.Imi dati si mie o idee va rog?

alexiaiuli

Data de inscriere: 09/06/2010
Varsta: 37
Localizare: http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Mar Dec 14, 2010 12:02 am

Buna, am impresia ca la tine dilutia a fost prea puternica. In acest caz e bine sa fie folosite in dilutia C2 sau C3.
Eventual pot sa fi fost si remedii nepotrivite printre ele.

scarface
Admin

Sus In jos

terapie bach

Mesaj  monica m la data de Sam Ian 22, 2011 6:08 pm

Remediile florale reprezintă un domeniu de terapie unic, simplu, natural şi eficient. Dr Bach s-a ocupat nu numai de alegerea plantelor şi stabilirea metodelor de preparare, dar şi de clasificarea lor intre 1920-1930.El a ajuns la concluzia ca nu exista boli ci bolnavi si ca adevarata cauza a suferintelor umane se afla in planul mental emotional al fiecaruia dintre noi. A hotărât să împartă remediile în 7 grupe, pe baza tipologiilor umane pe care le-a observat- frica, incertitudine, singuratate, lipsa de interes pentru prezent, sensibilitate excesiva la influente si idei, dezamagire si disperare, preocupare exagerata pentru binele celorlalti.
Terapia florala Bach actioneaza eficient in- frica,anxietate,timiditate,depresie,dezamagire,lipsa increderii de sine,nehotarire,oboseala,nerabdare,iritabilitate,inadaptabilitate......

Remediile florale Bach sint-
√ Naturale si sigure pentru toti membrii familiei √ Netoxice √ Nu au efecte secundare√ Se pot asocia cu orice alte medicamente sau tratamente.

TRATAMENTE PERSONALIZATE SI SEMINARII- REMEDII FLORALE BACH
Monica Mocanu -Bach Foundation Registered Practitione

monica m
Vizitator

Sus In jos

remedii florale Bach

Mesaj  monica m la data de Sam Ian 22, 2011 6:23 pm

TRATAMENTE PERSONALIZATE- REMEDII FLORALE BACH
Monica Mocanu -Bach Foundation Registered Practitioner

Terapia florala Bach actioneaza eficient in- frica,anxietate,timiditate,depresie,dezamagire,lipsa increderii de sine,nehotarire,oboseala,nerabdare,iritabilitate,inadaptabilitate......

Remediile florale Bach sint-
√ Naturale si sigure pentru toti membrii familiei √ Netoxice √ Nu au efecte secundare√ Se pot asocia cu orice alte medicamente sau tratamente.

monica m
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  andrei la data de Dum Ian 23, 2011 6:16 pm

http://www.bachfloweressences.co.uk/remedychooser/remedychooser.php

andrei

Data de inscriere: 10/01/2010
Varsta: 35
Localizare: Craiova

Sus In jos

Grup de suport- remedii florale Bach

Mesaj  monica m la data de Vin Feb 25, 2011 10:52 pm

Traim intr-o lume in care stresul a ajuns sa faca parte din realitatea zilnica. Ne confruntam cu probleme, situatii, decizii, conflicte si multi alti generatori de stress. Ne alocam din ce in ce mai putin timp pentru a gestiona toate aceste situatii. Avem momente in care nu mai gasim solutii si resurse pentru a rezolva toate aceste probleme, mai mici sau mai mari, care apar in viata noastra.

Te-ai saturat sa le rezolvi pe toate? Sa te simti singur/a intre probleme?

ti propun o solutie accesibila si la indemana. Aloca 2-3 ore, o data la doua saptamani pentru tine. Vino alaturi de noi la un grup de support in care povestim, gasim resurse si primesti remediile potrivite pentru tine la momentul respectiv.

Daca:

Somnul nu mai este odihnitor si-ti dai seama ca esti peste masura afectat de stres?

Ai temeri inexplicabile cu palpitatii si stari depresive si medicul ti-a spus ca suferi de atac de panica?

Te simti trist/a, viata nu mai are sens, nu te poti bucura de lucrurile marunte din jurul tau?

Nu ai incredere in tine, in ceea ce poti face sau ceea ce ai realizat pana acum?

Nu esti multumit/a de viata ta, de cariera ta, de relatia ta?

Ti se pare ca cei din jurul tau sunt mai buni, fac lucrurile mai bine, arata mai bine?

Iti este foarte greu sa iei decizii sau sa urmezi un plan pe care l-ai facut?

Ai probleme de atentie, nu poti sa te concentrezi pe ceea ce faci?

Rosesti, plangi, nu poti vorbii, esti emotiv/a?

Te simti singur/a, totul este negru in jurul tau, ti-e teama de cum va fi viitorul tau?

Vrei sa stii mai multe despre tine, despre ceea ce poti face?

Simti nevoia sa vorbesti si sa fii ascultat?

Suferi de pe urma unui divort?

Menopauza te bulverseaza?

Fiul tau adolescent este coplesit de schimbarile datorate virstei?

Esti afectat peste masura de o dezamagire in iubire?

Ai pierdut pe cineva drag si ti-e greu sa te regasesti?

Nu mai ai incredere in propriile decizii si trebuie sa ceri mereu sfatul cuiva?

Te simti abuzat peste masura si nu stii cum a iesi din aceasta situatie?

Preferi sa te refugiezi in trecut intr-o lume imaginara?

Preferi sa iesi cu prietenii in fiecare seara si alcoolismul nu e departe de a face parte din viata ta?

Ti-e frica de intuneric,de ciini,de spatii inguste,de stafii,de accidente sau ai agorafobie?

Esti intolerant?

Esti posesiv?

Esti nemultumit de toata lumea?

Numai ceilalti sint de vina pentru ceea ce ti se intimpla?

Ai mania ordinii si a curateniei si esti nemultumit de propria persoana?

Esti peste masura de corectiv cu cei din jur?

Folosesti medicamente antidepresive?

Esti stresata de bulimie si nu i te poti impotrivi?

Orice altceva simti ca ai nevoie sa spui, rezolvi, optimizezi.Te invitam sa participi la un grup de support in care poti vorbi despre toate astea si orice altceva iti doresti.

Ce se intampla: Ne intalnim, ne cunoastem, vorbim despre noi, gasim solutii. Eu voi modera aceste intalniri.

Cat si ce spun: Poti sa spui atat cat iti doresti si poti vorbi despre ceea ce doresti. Poate intr-o zi mai mult, poate in alta mai putin. Depinde doar de tine.

Cand si unde: 2-3 ore, seara, in timpul saptamanii (probabil vom alege seara de miercuri). In Bucuresti!

Vom incepe cu o intalnire la 2 saptamani, iar pe parcurs mai vedem.

Care sunt regulile:
1.Confidentialitate (ceea ce discutam in grup, ramane in grup)

2. Respectul pentru experienta, sentimentele, punctul de vedere al celuilalt – fara critici, fara judecati de valoare, fara suparari

3. Acceptarea si sustinerea neconditionate a membrilor grupului

Cum mă înscriu?
Pentru participare va rog sa trimiteti datele de contact pe adresa monanom19@yahoo.com sau

Mobil- 0745 885 232

Monica Mocanu

Bach Foundation Registered Practitioner

Cit costa?

Pentru participanti se achita 30 ron- sticluta cu remediile potrivite.

Locatia: va fi anuntata celor inscrisi.

Numar de locuri limitat.

monica m
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  catteea la data de Joi Mar 17, 2011 7:49 pm

Monica m sunteti din Bacau?

catteea

Data de inscriere: 29/10/2010
Varsta: 30
Localizare: Bacau

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Joi Mar 17, 2011 9:15 pm

Blogul Monicii :http://terapiebach.wordpress.com/

scarface
Admin

Sus In jos

Si eu am luat remedii bach

Mesaj  speranta_iubire la data de Mar Aug 27, 2013 11:09 pm

ERAM o persoana retrasa nu i-mi placea sa vorbesc prea mult ,planificam totul ca la carte,obsedata de ordine,nervoasa,ajungeam sa fac istericale,satula de viata,nu ma atragea mai nimic decat cresterea copiilor mei,aveam probleme cu somnul,imi faceam griji,ma deranja orice observatie la adresa mea chiar daca persoana respectiva imi vroia binele,repezita.AM LUAT REMEDIILE BACH RECOMANDATE DE DOMNUL SCARFACE SI DE A DOUA ZI SUNT ALT OM.Azi e a 5 zi de remediu si nu imi vine sa cred ca m-am schimbat atat de mult.Am avut incredere totala de la inceputul tratamentului,dar nu credeam ca ma vindec asa repede.Nu mai am insomnii efectiv nu mai pot sa ma gandesc la nimic ma fura somnul instantaneu,sunt f calma iar cand copii reusesc sa ma scoata din sarite( au 3 ani,gemeni),ma calmez foarte repede cam in 6,7 secunde( eu care faceam istericale si ma si victimizam),am chef de plimbat de vorbit de fapt am chef de viata.Rad in fiecare zi cu copii mai si sunt fericita.Nu ma mai simt obosita,nu mai calculez totul ca la carte,las loc si de idei pe moment.Ii multumesc Domnului scarface si sa-i dea Dumnezeu tot binele si multe realizari.Vreau sa stiu daca sa mai iau sau nu in continuare remediile ,atat timp cat eu ma simt excelent.O sa-i scriu un mesaj.Aveti incredere in aceste remedii chiar fac minuni.Eu am facut remediu cu hartia si pixul in fiecare zi si am observat ca preparatul minune avea gustul usor dulceag .

speranta_iubire

Data de inscriere: 17/06/2013
Varsta: 43
Localizare: chitila ilfov

Sus In jos

Mesaj  scarface la data de Mar Aug 27, 2013 11:22 pm

Pai probabil nu mai ai nevoie de ele sau cel putin nu de toate.
Numai tu singura poti sa-ti dai seama de care mai ai nevoie si de care nu ?

Citeste aici si vezi singura la ce insusiri ai mai ai nevoie de ele:
http://sanatate.findtalk.biz/t542-descriptia-remediilor-florale-bach

Aici este un curs gratuit cu cateva remedii florale.
http://cursuri.nextbyte.ro

Se poate inscrie oricine. Dupa inscriere se activeaza cursul de utilizator.

Remediile floarale sunt foarte usor de folosit de aproape oricine dotat cu ceva intigenta.

scarface
Admin

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum